Co se o nás říká a píše v médiích?

TM
Tým Mindwell

Co se o nás říká a píše v médiích?

  • „Poruchou osobnosti trpí 16 20 procent populace,“ říká psychiatr a psychoterapeut Ján Praško

    Profesor Ján Praško se problematice poruch osobnosti věnuje řadu let a nahlíží na ně s vědomím složitosti diagnostiky a náročnosti terapie. A také se zkušeností o tom, že poruchy osobnosti jsou ve většině případů terapeuticky ovlivnitelné. Pro klienty to v důsledku může znamenat více svobody a racionality, tedy méně utrpení. Podobně jako pro jejich bezprostřední okolí.

  • Ze zdravotnictví logo.
  • Digitální terapie Mindwell pečuje unikátním způsobem o duševní zdraví.

    Dle magazínu Zezdravotnictví.cz, jde o unikátní formu, která je dostupná téměř ihned, z pohodlí domova a s důrazem na soukromí. „Mindwell poskytuje bezpečný prostor pro sebepoznání a objevení hlubin vnitřního světa. Umožní rozpoznat a změnit negativní vzorce chování a myšlení, a tak pomůže na cestě za duševní rovnováhou v životě,“ upřesňuje profesor Ján Praško, autor terapeutických programů Mindwell.

  • Nova logo.
  • Revoluce v boji s psychickými problémy. Výrazně může pomoci online terapie Mindwell.

    Deprese, úzkost, stres. Každoročně přibývá lidí, kteří se s těmito problémy potýkají a musí řešit pomoc psychologů nebo psychiatrů. Prodlužují se i čekací doby na odbornou pomoc. Lidé se také bojí stigmatizace. Proto se rozšiřuje fenomén takzvaných online terapií. Terapii Mindwell plně nebo částečně hradí některé z pojišťoven.

  • CNN Prima News logo.
  • Člověk se naučí být úzkostný a depresivní během života. Kognitivně-behaviorální terapie Mindwell je možným řešením psychických potíží.

    Digitální KBT terapie pomáhá měnit naučené vzorce toho, jak se díváme na svět, jak reagujeme v různých situacích a jak je prožíváme,“ přibližuje podstatu kognitivně-behaviorální terapie Ján Praško ve videopodcastu LÉKAŘI V ÉTERU.

  • Forbes logo.
  • Průkopnický projekt Mindwell, za nímž stojí Ján Praško, Jelena Holomany, Marie Ocisková a Sotirios Zavalianis.

    Prof. MUDr. Ján Praško, CSc. přední český psychiatr, psychoterapeut a spoluzakladatel Mindwell, již dlouhá léta z kapacitních důvodů nepřijímá nové pacienty. “My v Mindwell jsme proto vzali jeho postupy a zdigitalizovali je, takže je to jako chodit k němu osobně,“ říká Jelena Holomany, CEO Mindwell v rozhovoru s Forbes.

  • iDNES logo.
  • Terapie, která pomáhá měnit pohled na svět, funguje i online

    Vnímání světa je silně ovlivněno našim myšlením. Pokud máme tendenci vidět svět negativně, může to ovlivnit, jak se cítíme a jak reagujeme na různé situace. Právě tím se zabývá zlatý standard v péči o duševní zdraví, kognitivně-behaviorální terapie (KBT).

  • Bojovat se syndromem vyhoření nově pomáhá digitální terapie Mindwell

    Syndrom vyhoření trápí až pětinu lidí. Postihuje hlavně stresující povolání spojená se zodpovědností, mezi která patří i zdravotníci – a pochopitelně se pak podepisuje na jejich výkonu. Pomocí pro ty, kdo se svým stavem chtějí něco dělat, je nově terapeutický program digitální terapie Mindwell založené na postupech kognitivně-behaviorální terapie.

  • Forbes logo.
  • Terapie mi zachránila život, říká zakladatelka aplikace, která pomáhá lidem.

    Předcházet syndromu vyhoření a pomáhat při akutních duševních obtížích. To slibuje aplikace od společnosti Mindwell fungující na principech kognitivně behaviorální terapie, kterou na konferenci Forbes Next Big Thing v rámci panelu „Prosím uhasit, hořím“ představila šéfka a spoluzakladatelka Mindwellu Jelena Holomany. „Vždycky se za tím skrývá osobní příběh a u mě to nebylo jinak,“ vysvětlila s tím, že se k péči o duševní zdraví nedostala náhodou.

  • Moje psychologie logo.
  • Digitální terapie pomohou těm, kteří se stydí o potížích mluvit nebo nemají lékaře v dosahu, říká psychiatr

    Pro spoustu lidí je stále těžké o svých psychických potížích komunikovat otevřeně. Právě jim by ale mohly pomoci digitální terapie. Jak probíhají a může se přes počítač rozvinout vztah mezi pacientem a terapeutem? Nejen o tom jsme hovořili s doktorem Kryštofem Kantorem ze společnosti Mindwell, která se na digitální terapie specializuje.

  • třetina Čechů pociťuje symptomy úzkostí, depresí či nadměrného stresu, vyplývá z průzkumu

    Prevalence úzkosti, deprese a dalších psychických potíží dosáhla v naší populaci historického maxima. Psychoterapie se ukazuje jako jedna z nejúčinnějších metod, jak tyto problémy zmírnit. Přesto však přibližně každý pátý člověk nemá jasnou představu o tom, co tato léčebná metoda zahrnuje. Tato zjištění vyplynula z letošního výzkumu realizovaného společností ResSOLUTION Group pro digitální terapii Mindwell spadající pod zdravotnický holding AKESO.

  • Moje psychologie logo.
  • Trápí vás deprese či úzkosti? Dejte šanci kognitivně-behaviorální terapii

    Kognitivně-behaviorální terapie (KBT) je zlatým standardem v péči o duševní zdraví. Zaměřuje se na konkrétní jasně definované cíle a měřitelné výsledky. Její online forma (iKBT) se nabízí jako rychle dostupné řešení pro ty, kteří trpí lehkými až středně těžkými příznaky deprese nebo úzkosti.

  • Jelena Holomány, průvodkyně lidských duší

    Kdysi měla svůj život jasně nalajnovaný a odškrtávala si úspěch za úspěchem. Londýn, Brusel, dokonce práce v kanceláři Tonyho Blaira… Až to celé přestalo fungovat. Jelena Holomány moc dobře ví, co to znamená, když se vám rozsype svět.

  • CNN Prima News logo.
  • Trpíš úzkostí? Dobře, chrání před nebezpečím, tvrdí lidé. Odborník zažité mýty vyvrací

    Až třetina Čechů pociťuje symptomy deprese či úzkosti, stále častěji se navíc týkají i dětí. Přesto se o těchto potížích mnohdy hovoří jen šeptem a stále je obestírá řada mýtů, které problémy často bagatelizují. V čem se ty nejčastější liší od reality? To přiblížil psychiatr Kryštof Kantor.

  • Stačí přece myslet pozitivně. Jaké jsou nejčastější mýty o úzkostech?

    Úzkost. Stav, který může zásadně ovlivnit kvalitu života, protože narušuje spánek, zažívání, soustředění, mezilidské vztahy i celkové fungování. Odráží se také na tělesném zdraví. Podle loňského průzkumu digitálních terapeutických programů Mindwell trpí úzkostmi, depresemi nebo chronickým stresem až třetina Čechů.

  • Forbes logo.
  • Kolaps přichází potichu. Když jsem to zjistila, bylo pozdě, říká Jelena Holomany

    Jelena Holomany, spoluzakladatelka platformy Mindwell, promluvila na letošním eventu Forbes Women’s Summit s nebývalou otevřeností o své osobní zkušenosti s úzkostmi a vyhořením, které ji během života v Londýně přivedly až na práh zhroucení.

  • „Klient potřebuje v terapii vědět, že vám na něm opravdu záleží,“ říká Ján Praško

    S Jánem Praškem v podcastu hovoříme o přístupech, které vznikly v rámci třetí vlny kognitivně-behaviorální terapii (KBT). Třetí vlna je propojena především se schematerapií, dialekticko-behaviorální terapií (DBT) a terapií přijetí a odhodlání (ACT). A v závěru rozhovoru nás profesor Praško seznamí s novým programem Mindwell, který také vychází z třetí vlny v KBT. Průkopnický program je důkazem, že i v on-line světě je možné účinně pracovat s úzkostmi, depresemi nebo se syndromem vyhoření.